Heeft de werknemer recht op reiskostenvergoeding wanneer hij in een auto van de zaak rijdt?

Indien de werknemer een auto van de zaak heeft, dan heeft hij geen recht op de reisvergoeding zoals bepaald in artikel 52 lid 6. Dit betreft namelijk een vergoeding voor de kosten van de auto. Wel bestaat er recht op de aanvullende bruto reisvergoeding van artikel 52 lid 7. Deze vergoeding bedraagt per reisbeweging € 0,16 bruto per kilometer voor elke kilometer boven de 40. Deze vergoeding is bedoeld als compensatie voor de reistijd. Dit geldt dus ook voor werknemers met een auto van de zaak.