Premie-inning 2025

In februari 2025 ontvangen alle werkgevers in de particuliere beveiligingssector per e-mail een uitvraag met betrekking tot de loonsom voor de berekening van de premie-inning. De premie voor het Sociaal Fonds Particuliere Beveiliging bedraagt in 2025 0,245% van de loonsom. Daarvan betalen werkgevers ¾ deel (0,18375) en werknemers ¼ deel (0,06125). Werkgevers houden het werknemersdeel in van de bruto-loonsom. De premie-inning is wettelijk vastgelegd in artikel 4 van het reglement van Sociaal Fonds Particuliere Beveiliging.

Via een link in de e-mail kunnen werkgevers de totale bruto loonsom over 2024 doorgeven, inclusief het aantal medewerkers. Enkele weken na het indienen van deze gegevens stuurt SFPB de factuur.

Lees hier het standpunt van de Belastingdienst waarin staat dat de premie dient te worden ingehouden op het bruto loon. Dat is het SV-loon waarover ook belastingen en sociale verzekeringspremies worden afgedragen.

De afdracht van de premie is een verplichte verantwoordelijkheid van de werkgever.

Werkgevers die in 2024 personeel in dienst hebben genomen maar in februari geen uitvraag per e-mail ontvangen, worden vriendelijk verzocht dit te melden.

Meer actueel